Soluto: ERP, CRM, E-ticaret ve Sektöre Özel Çözümler

Pazaryeri Entegrasyonu

E-Ticaret pazaryerleri, son dönemlerde en popüler satış platformlarıdır. Her gün yüzlerce kişi, bu platformlar üzerinden alışveriş yapar. İşletmelerin de pazaryerlerini yönetebilmek için pazaryeri entegrasyon ihtiyacı vardır. Bu entegrasyonlar, satıcılar ve alıcılar için oldukça önemlidir. Önemli olduğu kadar birçok avantajı da beraberinde getirerek büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

horizontal-line

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonu Nedir?

Pazaryeri entegrasyonları, satıcıların ve alıcıların buluşturulması için üçüncü kişiler tarafından internet ortamında kurulan ve işlemlerin gerçekleşmesini sağlayan entegrasyonlardır. Satıcıların mağaza açıp ürünlerini yüklediği, alıcıların ise satın alma işlemini gerçekleştirdiği yerdir. Şu anda birçok platform bu entegrasyonları kullanır. Ancak iyi bir satış için işletmelerin mağazalarını iyi bir biçimde yönetmesi gerekmektedir.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir 3

Pazaryeri Entegrasyon Programı

İşletmelerin internet ortamında daha verimli satış sağlaması için pazaryeri entegrasyon programı vardır. Bu sayede pazaryeri mağazaları, satış ve sipariş süreçlerini, e-ticaret sürecini daha iyi ve hızlı şekilde yönetimi sağlanır. Program, bahsi geçen süreçlerin verimli biçimde yönetilmesine olanak tanıyan yazılımlar olarak bilinir. Soluto, bu noktada başarılı bir şekilde entegrasyonları kurmaktadır.

E-Ticaret Pazaryeri Entegrasyonları

E-Ticaret siteleri için e-ticaret pazaryeri entegrasyonu büyük bir öneme sahiptir. Bunlar tek yönlü olabildiği gibi çift yönlü de olabilmektedir. Ancak tek yönlü entegrasyonlar da birçok işlem manuel olarak yapılmak zorundadır. Çift yönlü entegrasyon sayesinde işlemler hızlı ve otomatik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Çift yönlü entegrasyonlar işletmelere aşağıdaki kolaylıkları sağlar:
-Fatura yönetimi
-Kargo yönetimi
-Kategori eşleştirmesi
-İptal ve iade yönetimi
-Ürün aktarımı
-Sipariş yönetimi
-Fiyat yönetimi
Yukarıdaki kolaylıklardan dolayı çift yönlü entegrasyonlarla e-ticaret yönetimi daha hızlı şekilde gerçekleşir. Bu da zaman kazanmak, mağaza puanını arttırmak için oldukça önemlidir.

Pazaryeri Entegrasyonu Nedir 2
Pazaryeri Entegrasyonu Nedir

E-Ticaret Entegrasyonları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Şirketlerin daha verimli bir şekilde çalışması için e-ticaret pazaryeri programları çok önemlidir. Sadece ürün yönetiminden dolayı değil aynı zamanda platformlar arası iletişim sıkıntısını da ortadan kaldırmaktadır. Pazaryeri entegrasyonu ile birçok aşama kolaylıkla gerçekleşir. Bütün işlemler, dijital ortamda gerçekleştiği için mağazalar arası veri akışı da otomatik olarak gerçekleşmektedir.

Pazaryeri entegrasyonlarının avantajları ise aşağıdaki şekilde sıralanmaktadır:
-Fatura kesmek
-Kargo fişlerini yazdırmak
-Stok takibi
-Sipariş ve ödeme alma gibi işlemleri yürütmek
Genellikle işletmeler, çok fazla artısı olduğundan dolayı çift yönlü entegrasyonları kullanır. Bu sayede e-ticaret sitelerinde satış işlemleri daha kolay biçimde yapılır. Ancak bu konuda profesyonel bir şirketten yardım almak önemlidir. Soluto ile sahip olunan pazaryeri yazılımları ile şirketler e-ticaret sürecini rahat bir şekilde yönetir.
Girilen tüm ürünler, en iyi pazaryeri entegrasyonu ile N11, Gittigidiyor, Amazon, Trendyol ve Hepsiburada’ya aktarılır. Gelen siparişler, tek ekrandan faturalandırılır ve takibi yapılır. Aynı zamanda tüm pazaryerlerine sınırsız ürün gönderme ve alma imkanı, birden fazla yayınlama özelliği ve stok kontrolü sağlanmış olur.

N11, birçok ticari işletmelerin ürünlerinin sunulduğu bir ticaret sitesidir. E-Ticaret işletmeleri, sadece yerel olarak değil aynı zamanda dünya çapında da ürünlerinin satışını yapabilir. N11 platformu, etkili bir satış için kullanılır. Yapılan entegrasyon ile ürünler, N11’e hızlı biçimde yüklenir ve siparişlerin takibi gerçekleştirilir. Böylece daha kolay bir ticaret süreci sağlanır.

E-ticaret her geçen gün hızlı bir şekilde büyümeye devam eder. Bu noktada Hepsiburada, en fazla tercih edilen platformlar arasında yer alır. Hepsiburada, her gün binlerce kullanıcı tarafından kullanılır. En sık kullanılan e-ticaret platformlarından biridir. Soluto ile çalışan firmaların ürünleri, Hepsiburada’ya da yüklenmektedir. Böylece satış yönetimi de etkili biçimde yönetilir.

 

E-Ticaretin günden güne artmasından dolayı hızlıca büyüme gerçekleşmektedir. İşletmelerin satmak istedikleri ürünlerin e-ticaret programlarına yüklenmesi de önem arz eder. Trendyol, bu noktada en fazla tercih edilen e-ticaret sitesi arasındadır. Birçok şirket, satış işlemleri için ürünlerini Trendyol’a yüklemektedir. Bu sayede satış işlemleri daha fazla artarak daha çok kazanç da elde edilir.

 

Amazon, sadece yerel olarak değil uluslararası alanda da alım-satım işlemi yapılabilir. Her geçen gün e-ticarete atılmayı düşünen şirketler tarafından sıklıkla tercih edilir. Büyük bir satış platformu olduğundan dolayı daha fazla verim elde edilmesine neden olmaktadır. Böylece daha fazla kar elde edilir ve oldukça kolay bir biçimde satış yönetimlerinin takibi de yapılır.

Soluto ile gerçekleştirilen e-ticaret pazaryeri entegrasyonu büyük platformlara ürünlerin yüklenmesi sağlanır. Aynı zamanda şirketlerin satış ve alış işlemlerini, ürün aktarımı, iptal ve iade de kaliteli bir biçimde yönetilir. Her aşamada işletmelerin yanında olan firma ile büyük platformlara ürünler entegre edilir. Böylece hızlı ve kolay şekilde gerekli yönetimler de sağlanmış olur.

Soluto ile ilgili
merak ettikleriniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Pazaryeri entegrasyonu, satıcı ve alıcıların internet ortamında buluşmasına olanak sağlayan yazılımlardır. Bu, üçüncü ve profesyonel kişiler tarafından yapılır. Trendyol, Amazon, Hepsiburada gibi platformlara ürünlerin yüklenmesi gerçekleştirilir.
Pazaryeri entegrasyonu sayesinde ürün yönetimi kolay bir şekilde gerçekleşir. Bunun yanı sıra stok takibi, fatura kesme gibi önemli süreçler de rahat biçimde takip edilmektedir.
Pazaryeri entegrasyonu sayesinde ürün yönetimi kolay bir şekilde gerçekleşir. Bunun yanı sıra stok takibi, fatura kesme gibi önemli süreçler de rahat biçimde takip edilmektedir.
Scroll to Top