Soluto: ERP, CRM, E-ticaret ve Sektöre Özel Çözümler

Proje Yönetimi Yazılımı

İş hayatında organizasyon ve planlama çok önemlidir. Kurumunuzun çalışma alanı fark etmeksizin yönetim süreçlerinizin adım adım tamamlanarak ilerlemesi gerekir. Birimleri fazla ve iş yükü çok olan kurumlar üretim ve hizmet süreçlerini planlarken zorlanabilmektedir. İş ve süreç takibinin planlı yapılması gereken kurumlarda projeler düzenli bir şekilde yönetilmedikçe karışıklık çıkarak iş süresini aksatmaktadır. Projelerin bu şekilde anlam karmaşasına, iş esnekliğine ve işin aksamasına izin verilmemesi için takip edilmesi gerekmektedir. Proje yönetimi yazılımı ile bu işlem oldukça kolay ve pratiktir. Kurumunuza sağlayacağınız bir hizmet olan proje yönetim yazılımları iş süreçlerinizi kuş bakışı görmenizi sağlayarak planlı ilerlemenize imkan sunar.

horizontal-line

Proje Yönetim Yazılımı Nedir?

Proje yönetim yazılımı, kurumlar için tasarlanarak aktif olarak üzerinde çalışılan işlerin gözlemlenmesine imkan sunan bir yazılım çeşididir. Birimler ve projeler arasında iletişimi sağlayarak projelerin ilerleme sürecinde şu anda neredeyiz sorusuna yanıt almanın en kısa halidir. Kurumunuza uygun olarak sunulan proje yönetim yazılımı hizmeti sayesinde zaman yönetimi, maliyet hesaplanması, bütçe planı ve mevcut iş birliklerini gözetebilirsiniz. Çoklu kanallara bağlı proje süreçlerinde kişiler arasındaki iletişim kopukluklarını ve aksamaların önüne geçerek hız ve garanti sağlayan proje yönetim sistemi her kurum için gerekli bir hizmettir. Başlayacağınız projelerin ilerlemesini gözlemlemek, revize noktalarını kısa sürede belirlemek ve hataya mahal vermemek adına proje yönetim süreçlerini net olarak görmeniz gerekir. Bunun için tasarlanan proje yönetimi yazılımları sizlere proje yönetim aşamalarını en anlaşılır hali ile sunarak profesyonel bir hizmet sunmanıza yardımcı olur.

Proje Yönetimi Nedir

Proje Yönetim Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

Proje yönetim yazılımı tam anlamıyla süreç kolaylaştırıcı olarak adlandırılabilir. Projeleriniz için aklınıza gelebilecek her birimde değişiklikler yapabilir, izleyebilir ve revizeler için iletişim sağlayabilirsiniz. Müşteri ve hedef kitleleriniz için kaliteli bir hizmet misyonunda bulunan firmalar proje yönetiminin farkındadır ve bu hizmetlerden faydalanır. Proje yönetim yazılımları anlaşılırlığı ve basit ara yüzleri ile herkes için kullanılabilirdir. Soluto olarak tasarladığımız proje yönetim yazılım hizmetimizi ERP ile sağlıyoruz. Soluto ERP kullanım özellikleri aşağıdaki gibidir:

-Projeleri Yönet: Böl, parçala ve yönet taktiğini bilirsiniz. Projelerinizin ilk aşamasında bu motto sizlere basit bir yol haritası çizer. ERP sistemine yüklediğiniz projeleriniz de bu yol haritasını detaylandırır. Sütunlara bölerek, farklı renkler ile dikkat çekerek ve ilgili kişiler ile paylaşarak projenizi yönetmeye hazırsınız.
-Projeleri Ayarla: Birden fazla birimin ve kişilerin ortak ekranlarda görüntüleyebileceği ara yüzü ile projelerinizin tamamlanma süresi kısalacaktır. Eklenilen notların ve yapılan değişikliklerin herkes tarafından görüldüğü ekranlar ile telefon aramalarına toplantılara ve ofis içi gezilere son vermek mümkün.
-Projeleri Planla: Proje yöntem süreçlerinin en kilit noktalarından biri olan projeleri planla seçeneğini en minimalist düzeyde tutarak plana sadık kalabilirsiniz. Organizasyonunuzdaki değişiklikler ve teslim tarihinden birçok detaya kadar bu ekranda görüntülenerek unutulmaz olacaklardır.
-Projeleri Analiz Et: Projenizin durumu geçmiş ve gelecek projeleri kıyaslamak için güzel bir veridir. Projenize dair zamandan maliyete kişilerin performans analizine kadar birçok noktayı analiz edebilirsiniz. Bu analizler sayesinde gelecek projelere programımızla entegre bir şekilde hızla hazırlanabilirsiniz.

Proje Yönetimi Özellikleri

Proje Yönetim Programı Avantajları Nelerdir?

Proje yönetim yazılımları sizlere proje yönetiminin hedeflerini daha net bir şekilde görmeniz için etkin bir yardımcıdır. Elinizde ya da oluşturacağınız projenin yönetiminin nasıl sağlanacağını tam olarak analiz edemiyor olabilirsiniz. Bireysel olarak iş ve sosyal hayatımızda çok fazla şeyle meşgul olduğumuz şu günlerde bulunduğumuz noktayı, nereden geldiğimizi ve yapılması gerekenleri gösteren bir yardımcı herkes için gereklidir. Proje yönetiminin avantajlarından bazıları şu şekildedir:

-Proje yönetimi adımları dikkatli bir şekilde izlenebilir. Böylelikle hangi adımda zorlandığınızı hangi adımı daha kolay aştığınızı gözlemlersiniz.
-Proje yönetim aşamalarında kurumunuzdaki bireylerin çalışma performanslarını analiz etme imkanı bulursunuz. Böylelikle kurum içi hedef kitlenizin güçlü ve zayıf yönlerinizi belirleyerek geliştirilebilir yönlerini raporlandırabilirsiniz.
-Yönetim programları sizlere kontrolünüz haricinde bir işlem olmadığını gösteren yardımcılardır. Projenizin aksaklıklarına anında müdahale imkanı sunar.
-Fiziksel mekan toplantıları, telefon konuşmaları ile geçen zamanlar ve raporların onayı ya da revizesi için harcanan dokümanlar gibi her noktadan tasarruf sağlar.
Proje yönetiminin önemi, her gün giderek artmaktadır ve şu günlerde bu hizmete sahip olmak, sizleri rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır.

Proje Yönetimi Yazılımı Avantajları
Proje Yönetimi Yazılımı

Proje Yönetimi Yazılımı Seçmeden Önce Nelere Dikkat Etmeliyim?

Değişen iş akışlarına uyum sağlamak, rekabeti bir tık ileri taşımak ve iş ortaklarınız ile iyi iletişim için seçeceğiniz proje yönetim yazılımının sizlere uyumu önemli bir konudur. Proje yönetim sisteminizi seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bazıları şunlardır:
-Yazılım kurumunuzun teknolojik alt yapısı ile uyumlu olmalıdır.
-Sistem hızınız sizlerin iş hızı ile doğru orantılı olmalıdır. Anlık bildirimler, raporlamalar ve diğer gerekliliklere anında erişim imkanı sunmalıdır.
-Güvenilirliği ve verilerin kayıt altına alınması gibi önemli noktalar sağlanmalıdır.
-Çalışanlarınız ve yazılıma erişim sağlayacak kişiler için anlaşılabilir yapıya sahip olmalıdır.
Yönetim yazılımlarınızı sizlerin misyon, satış hedefleri ve sektördeki yerinizi iyi analiz eden firmalardan talep etmelisiniz.

Soluto ile ilgili
merak ettikleriniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Markanızı alanınızda sizlere sağlayacağı hız ile daima bir adım önde tutar. Analizleri sayesinde ilerleme ve duraklama dönemlerinizi görerek iyileştirme çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.
Küçük işletmeler, kobiler, anonim şirketler ve çoklu kanallar ile hizmet ve mal üreten tüm firmalar proje yönetimi yazılımlarına şans tanımalıdır.
Proje Yönetim Yazılımı, Proje hedeflerinin daha net anlaşılmasını ve bu hedeflere ulaşılma sürecinin daha organize şekilde yürütülebilmesini sağlamaktadır. Proje adımlarının daha dikkatli incelenebilmesi, proje içerisinde bulunan çalışanların performansları hakkında bilgi alınabilmesi ve manuel işlemleri daha pratik bir yapıya büründürebilmesi gibi etkenler Proje Yönetim Yazılımının avantajları arasında gösterilebilmektedir.
Bu süreçte ilk dikkat edilmesi gereken nokta Proje Yönetim Yazılımının kurumunuzun teknolojik alt yapısı ile uyumlu olması gerektiğidir. Sonrasında ise sistem hızı, sistem güvenliği ve kullanılabilirlik gibi başlıklar incelenmelidir.
Scroll to Top