Soluto: ERP, CRM, E-ticaret ve Sektöre Özel Çözümler

Tur Acente Yazılımı ve Sistemleri

Günümüzde her işletme, işleyişlerini düzenli devam ettirebilecekleri sistemlere ihtiyaç duyar. Seyahat acenteleri için gerekli olan programlar, birçok işletmeye göre daha kapsamlı olmalıdır. Acente firmaları, globale hitap etmesi ve son derece hızlı bir müşteri sirkülasyonuna sahip olmasından dolayı mutlaka profesyonel programlar kullanmalıdır. Tur acente yazılımı, şirkete özel yapılmalı, ihtiyaç ve beklentileri karşılayacak nitelikte olmalıdır.

horizontal-line

Tur Acente Yazılımı Nedir?

Bilgisayar dili kullanılarak geliştirilen programlar, farklı sektörlerin ihtiyaçlarını karşılayacak donanımlara sahiplerdir. Tur acente yazılımları için de öncelikle işletmelerin iş verimini artırmasını sağlayacak programlar olduğu söylenebilir. Acente firmaları, turlar, konaklama, yeme-içme gibi hizmetler satar. Bu hizmetlerin takibi ve iş yönetimi, birçok sektöre göre oldukça zordur. Firmalar, ilk aşamada seyahat ve tur yönetimi yazılımı ihtiyacı duyar. Yönetim planı yapılmadığı sürece firma işleyişini sistematiğe oturtulamaz. Tur acente yazılımlarında yer alan araçlardan bir kısmı şu şekilde sıralanabilir:
-Otel ve uçak biletleri web entegrasyonu
-Araç kiralama servisleri
-Otel entegrasyon servisi
-Tur raporları
-Muhasebe entegrasyonu
-Rezervasyon takibi

Tur ve Acente Yazılımı Yönetimi

Bu araçlar, tur acente firmalarının hepsinin ihtiyaç duyacağı araçlardır. Bir firmaya sahip olmasanız da gereken araçları bilmeniz, en iyi programları almanıza yardımcı olacaktır. Eğer işletmenizin deneyimi varsa beklentilerinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak programların tasarlanması daha kolaydır.

Tur Acente Yazılım Araçlarının Kullanımı

Otel işletmelerinde rezervasyon bilgileri, müşterilerin şahsi bilgileri, ödeme bilgileri kayıt altında olmalıdır. Hem yasal denetimlerden dolayı hem de müşteri memnuniyetinin sağlanması adına dikkat edilmesi gerekir. Yurt içi ve yurt dışı turları düzenlendiğinde de yine müşteri kayıtları kusursuz şekilde tutulmalıdır. Transfer modülü, sipariş modülü, irsaliye modülü gibi farklı bileşenleri bir araya getiren programlar vardır. Her bileşen tek veri akışında toplanabilir ve süreçler aynı cihazlardan takip edilebilir. Muhasebe programı sayesinde vade tarihi, faturalar, gelir-gider hesabı vb. işleyişlerin tamamı otomatik şekilde tamamlanır. Ödeme günlerinde bilgilendirme sağlanır ve gelir-gider arasındaki farkın artması halinde uyarı verir.

Tur acente sistemleri için genel hatlarından bahsetmek mümkün olsa da tam olarak ne şekilde tasarlanacağı işletmelere bağlıdır. İşletmelerin çalışma yoğunluğu, hizmet alanları yazılımları şekillendiren başlıca faktörlerdir. Soluto, her müşterinin ihtiyacına yönelik programlar geliştirmekte ve başarılı çalışmaları ile dikkat çekmektedir. Küçük-orta-büyük tüm acente şirketleri adına programlar tasarlanabilir. Bu programlar, ek program kullanılmasına gerek kalmadan online şekilde açılabilmektedir. Online kullanılabiliyor olması, çalışma saatleri dışında da sistemin düzenli olarak takip edilmesine katkı sağlar. Özellikleri arasında uyarı SMS’leri gönderilmesi, sesli-görsel eğitimler tanımlanabilir. Bu sayede kolaylıkla kullanılabilir ve programı öğrenmek için uzun eğitimler alınmasına gerek kalmaz. Bunlar tur acente programları işletmelere sağladığı avantajların sadece küçük bir kısmı olarak gösterilebilir.

Tur Acente Yazılımı Ve Sistemleri Kullanımı
Tur ve Acente Yazılımı Sistemleri Kullanımı
Tur Acente Yazılımı Ve Sistemleri

Tur Acente Yazılımı ve Sistemi Özellikleri

Tur acente programı, seyahat acenteleri olarak da adlandırılan işletmeler için özel tasarlanan yazılımlardır. İş yönetimini esas alır ve otel rezervasyonları, araç kiralama, irsaliye faturalarının takibi şeklinde modüllere ayrılır. Her modül sisteme entegre edilebilir, aynı sistem içerisinden takip edilebilir. Tur ve seyahat yönetimi sistemi sayesinde personel takibi yapılır ve hata oranı azaltılır. Sipariş hareketleri her zaman kayıt altında tutulduğundan istediğiniz sürede rapor alabilirsiniz. Silme ve değiştirme yetkisi olmayan kimse sistemdeki veriler üzerinde işlem yapamaz. Gelişmiş rapor sistemi, firmanın finansal kaynaklarını takip etmek adına en önemli sistemdir. Gelir-gider durumunu özetleyen ve anlık hesaplayan güvenli bir sistemle, finansal riskleri ortadan kaldırabilirsiniz. Turizm sektörü yazılım sistemleri ile iş yükünü azaltabilirsiniz.

Müşteri kayıtlarında sorun yaşanmaması için Ön rezervasyon ile birlikte ödemeler, konaklama adresi, bilgilerini kontrol altında tutmalısınız. Program, farklı otelleri bulmanıza, iş ortaklığı kurabileceğiniz yerli ve yabancı işletmeleri tanımınıza olanak sağlar. Ödeme seçenekleri ekleyerek takibini yapabilir, net karınızı anında görebilirsiniz.
Soluto ile Tur ve Seyahat Sektörüne Yön Verin!
Soluto, Acente yönetimi alanında öncü firmalardan biri olarak pratik çözümler üretmektedir. Turizm sektöründe ihtiyaç duyulan her detay, yazılım programlarına entegre edilir. Turizm yazılımları sayesinde sektörde fark yaratmaya başlayabilir, kısa sürede müşteri ilişkilerini güçlendirebilirsiniz.

Soluto ile ilgili
merak ettikleriniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Acente firmalarının iş verimliliğini artırması, finansal riskleri azaltması, müşteri memnuniyetini artırması gibi etkileri vardır. Uzun vadede süreçler daha sistemli işlemeye başlar ve hata oranı en aza indirilir.
Tur acente işletmelerinin iş takibi, finansal işlemleri gibi ihtiyaç duydukları tüm yönetimler bu programlar üzerinden yapılabilir. Muhasebe, cari işlemler, rezervasyon, müşteri ilişkileri, personel takibi tek yazılım üzerinden takip edilebilir.
Turizm sektöründe müşteri memnuniyeti sağlanmaması, müşterileri kalıcı olarak kaybetmeye sebep olur. Müşteri memnuniyeti için öncelikle sistemli ve prensipli çalışmalar yapılmalıdır. Finansal risklerin ortadan kalkması için gelir-gider hesapları sürekli takip edilmelidir. Acente programları, işletmenizin büyümesi, kâr marjının artması ve müşteri memnuniyetinin sağlanması adına önemlidir.
Scroll to Top