Soluto: ERP, CRM, E-ticaret ve Sektöre Özel Çözümler

Soluto Blog

Blog yazılarımızı takip et, merak ettiğin soruların cevabı
burada olabilir!

CRM Programı İle Organizasyon Yapısı Oluşturma

CRM Programı ile Organizasyon Yapısı Oluşturmak

CRM yazılımları, dijital ortamda özlük dosyaların oluşturulmasına imkân sağlar. Modülün özellikleri, operasyonel süreçlerde ihtiyaç duyulan etkenleri karşılamak için yeterlidir. Beklentiler farklılık gösterse de profesyonel yapıldığı sürece birçok nitelik, CRM programı ile oluşturulabilir. Öyle ki CRM programı ile organizasyon yapısı oluşturmak gibi birçok nitelikli işlem yapılabilmektedir.

CRM Programı Nedir?

CRM, açılımı “Müşteri İlişkileri Yönetimi” olan, şirketlerin müşterileri ile etkileşimlerinin kaydedilmesini sağlayan bir yazılım sistemidir. Müşteri etkileşimleri kaydedildiğinde, işletmeler strateji geliştirme imkanına sahip olur. Stratejiler ve uygulamalar, şirketlerin büyüme kaydetmesinde önemli bir yere sahiptir. Program, müşterilerin e-posta adresi, telefon numarası gibi bilgileri kalıcı olarak kaydeder. Geriye dönük incelemeler program üzerinden yapılabilir.

CRM programlarında işletmelere katkı sağlayan önemli detaylardan biri de ön muhasebe kaydının yapılabiliyor olmasıdır. Firma çalışanları ve müşterilerinin kayıtları da yapılabilir. Bu sayede, tüm veriler dijital ortamda kalıcı olarak kaydedilir. Verilerinize ulaşmak ve paylaşmak istediğinizde, zaman kaybetmeden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

CRM ile Neler Yapılabilir?

CRM programı, küçük ve orta ölçekli işletmeler için önemli bir sistemdir. Şirkete CRM adapte etmek, rakip firmalar arasında öne çıkmanın önemli adımlarından biridir. CRM ile şunlar yapılabilir:

 • Müşteri bilgileri tek kaynakta toplanabilir ve kolaylıkla ulaşılabilir.
 • Satış süreçleri planlı ve düzenli bir şekilde takip edilebilir.
 • Satış ekipleri ile bilgi paylaşımları sağlanabilir.
 • Kullanım süresi arttığında, satış hacmi genişler ve kâr marjı yükselir.
 • Satış kaynaklarını yönlendirme için strateji geliştirilebilir.
 • Satış belgelerine ulaşmak ve paylaşmak daha kolaydır.
 • Ekip çalışması yapılmasına katkı sağlar.
 • Müşteri verileri kalıcı hale getirilir ve geriye dönük incelemeler yapılabilir.
 • Satış verimliliğini artırmak için mobil CRM uygulamaları kullanılabilir.
 • Hatırlatma ve bildirim alma özellikleri sayesinde şirket işleri aksatmadan yürütülebilir.

Organizasyon Yapısı Nasıl Oluşturulur?

Organizasyon yapısı, organizasyon hedeflerini yerine getirerek oluşturulabilir.Genel olarak organizasyon hedefleri şunlardır:

 • Faaliyetlerin gruplandırılması
 • Yetki devrinin belirlenmesi
 • Nasıl hareket edileceğinin kararlaştırılması
 • Kurallı ve sistematik bir süreç izlemek

Organizasyon yapılarını oluşturmada dikkate alınan başlıca etkenler, firma işleyişini doğrudan etkiler. Örgüt yapılarının hızlı harekete geçmesi, firma çalışanları arasındaki bağlantılar, organizasyon yapısına konu olmaktadır. Bu etkenlerin tümü kayıt altına alındığında ve bir sistemle yürütüldüğünde, firmalar daha başarılı sonuçlar alacaktır.

Organizasyon yapısı oluşturma noktasında CRM yazılımı firmalara büyük ölçüde katkı sağlamaktadır. CRM programı ile organizasyon yapısı oluşturmak, firmaların işleyişlerini kayıt altında tutar ve sistemli yürütmeyi sağlar. Aynı zamanda yönetim ve personeller, hızlı bir şekilde bağlantıya geçebilir.

İş Yönetimi için CRM Programı

Firmaların hangi sektörde faaliyet gösterdiği fark etmeden, iş yönetimini profesyonel bir şekilde sağlaması gerekmektedir. İş yönetimi doğru yapılmayan firmalar, büyüme kaydedemediği gibi zarar etme riski ile karşılaşabilir. Firmaların işlerini büyütmesi için temel taşlardan biri iş yönetimidir.

İş yönetimi programları, sektör ve firma yapısına göre değişiklik göstermektedir. Yönetim planları, alanında uzman kadrolar tarafından çizilmeli, personeller ve yönetim, plana uyum sağlamalıdır. Bu noktada CRM, dijital ortamda plan çizmek ve yürütmek adına çözüm sunar.

Firmamızdan satın alabileceğiniz CRM yazılımı, iş yönetimi noktasında önemli çözümler sunar. İş yönetiminde CRM çözümleri süreçlerin dijital ortamlardan kolaylıkla takip edilmesine imkan sağlamaktadır. CRM modülleri, satış yönetimi, teklif yönetimi gibi yönetim süreçlerinin tamamının takibini kolaylaştırır.

Satış Odaklı CRM Programı

CRM projesi, organizasyon yapısı oluşturmada katkı sağladığı gibi satış odaklı yönetilmesi de mümkündür. Satış odaklı CRM programları, müşterilerin verilerini kaydettiği için inceleme sağlanabilir. Müşteri verileri, firmanızın strateji geliştirmesi adına en önemli araçtır.

Firma, hedef kitlesini tanıdığında, satış hacmini büyütecek adımları daha doğru atacaktır. Satış temsilcileriniz, müşterilere program sayesinde anlık teklifler gönderebilir. Müşterileriniz ile en kısa sürede iletişime geçmeniz için profesyonel bir çözümdür. Veriler dijitalde kayıtlı olduğu için ofis dışında da iş takibi yapılması mümkündür.

Soluto CRM Çözümleri

Firmanın müşterileri, çalışanları ve yönetimi arasındaki bağlantıları sağlamak için CRM yazılımları tercih edilmektedir. Organizasyon programı, ihtiyaç duyulması halinde firmanın çevresine rahatlıkla ulaşmasını sağlar. Emir-komuta zinciri ile talimatlar kısa sürede yerine getirilebilir. CRM programı kullanımı firmalara ihtisaslaşma süreci sunarak işlerin verimli bir şekilde yürümesine imkan tanır.

CRM yazılımı satın almak için kurumsal yazılım çözümleri sunan firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Bununla birlikte CRM Modülleri, firmanın organizasyon yapısını oluşturmanız için en etkili çözümdür. Tek panelden organizasyon oluşturabileceğiniz gibi satış ve iş yönetimini de yapabilirsiniz. CRM yazılımı, firmanın faaliyet gösterdiği sektöre ve işleyişine göre yapılmalıdır. Profesyonel hizmetlerimiz, küçük-orta-büyük ölçekli tüm işletmeler için verilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

CRM programları nelerdir?

Dijital ortamda, müşteri ilişkileri, iş yönetimi, operasyonel süreçlerin takibini sağlayan yazılımlardır. CRM yazılımları, firmalara ve işleyişlerine göre değişiklik gösterir.

Mobil CRM nedir?

Mobil CRM, CRM programı içerisinde kayıtlı olan verilerin ve programların cep telefonları ve tabletlerden takip edilmesini sağlayan yazılımdır. Bununla birlikte Mobil CRM ile iş yönetimi daha hızlı ve kolay yapılır.

CRM programı nasıl kullanılır?

CRM programı, şirket etkinliklerini ve müşterilerin iletişim bilgilerini öğrenmek, yönetim ve personel arasında bağlantı kurmak için kullanılır.  Program, bilgisayarlarda açılabildiği gibi cep telefonları ve tabletlerde de kullanılabilir.
Scroll to Top